Kchůůů! Vítejte na našem blogu. Zatím je v počátcích, takže žádné strachy, takhle málo toho tady vážně nebude. Heye.

Elfové

4. května 2008 v 15:18 | Avis |  Rasy
-velikost: B
-věk:
  • konec dětství: 25-30
  • dospělost: 100-150
  • stáří (maximální běžný věk): nesmrtelní
-základní charakteristika: Elfové jsou přibližně lidské výšky, někdy nižší, a jsou mnohem štíhlejší. Jejich dlaně a prsty jsou delší, než lidské a mnohem jemnější a jejich kosti lehčí. Tvář je ostřejší, protáhlejší, užší a půvabnější, než lidská a elfí uši jsou vztyčené a špičaté. Jejich rysy jsou drobné tepané a jemné. Hovoří melodickými tóny. Nikdy nemají vousy. Obecně jsou elfové krásní. Elfové nepotřebují spánek, jen upadají na čtyři hodiny denně do transu známého jako reverie. Nepotřeba spánku a dlouhý život dává elfům možnost nekončené trpělivosti, kterou lidé často považují za váhavost. Elfí města jsou nádherná, často vylepšená magií a vybudována tak, aby nenarušovala vzhled okolní krajiny. Lidské pojetí staveb pro elfa je často až urážlivé a hrubé, protože oni s přírodou se snaží pouze o soužití. Dívají se na ostatní s despektem, jako by byli pyšní a nadřazení. Elfí historie je plná krve a bojů a to je možná jeden z důvodů, proč jsou elfové v současnosti tak mírumilovní a proč si váží tolik života. Přesto právě proto jsou připraveni vždy ke své obraně, považujíc boj jako další umění podobné tanci. Elfové jsou velmi inteligentní rasou a tak mají skoro všichni přirozené nadání pro magii.
-chování, vláda, zvyky: Elfům vládnou dědičně šlechtické domy, které mají kontrolu nad národem po celé generece. Elfí vláda je absolutní, ale filozofie a učení elfů znemožňují neuposlechnutí této výsadní vlády. Vládci Elfího dvora ale používají svou moc jen výjimečně, a dávají přednost tomu zůstávat v pozadí dění a života svých poddaných. Když je ale takové rozhodnutí vydáno, uposlechne ho většina elfů. Tuto rozsáhlou aristokracii snad žádný z elfů nezpochybňuje. Elfům vládne král v čele Koncilu složeného z Mluvčích elfích Klanů. Každý Klan je veden hlavou šlechtického domu (ne vždy Mluvčím), kterému jsou povinováni dědičně poslušností níže postavení elfové. Většina elfů jsou členy nejakého Klanu. Klany jsou pojmenovány většinou po šlechtickém domu, který je vede. Příslušníky jednoho Klanu, jsou většinou příslušníci jedné elfí rasy. Cechy mezi elfy hrají na rozdíl od lidí a trpaslíků jen úlohu sdružení, kde elfové nacházejí podporu pro svá řemesla a umění, ale nezabývají se obchodem, ani politikařením. Většina elfů se, řídí li se vůbec něčím, řídí staletými zvyky. Mezi ně patří především úcta k životu a jiným elfům, především ovšem k těm výše postaveným. Elfové se zdraví pokývnutím, jehož důraz je odrazem úcty k zdravené osobě. Přátelský pozdrav je doprovázen položením ruky na rameno. (Takto zdravící elf je zbaven rovnováhy s odkrytým srdcem, což má zdůraznit důvěru mezi oběma.) Podání ruky elf považuje za nezdvořilé, až hraničící s nevychovaností a testem síly zdraveného. Elfové se rovněž nikdy nedívají zpříma do očí výše postavené osoby. Trpasličí civění na kohokoliv, koho potkají, je pro elfy takřka urážkou.
-rodové zbraně: Jsou velmi zruční v používání luku a dlouhého meče či elfské šavle.
-vlastnosti: Elfové mají bonus na obratnost ,ale postih na odolnost. Mají přirozenou odolnost vůči očarování a kouzelnému uspání. Jsou vybaveni infraviděním, vylepšeným sluchem a tichou chůzí.
-podrasy:
  • Zlatí (vznešení,vysocí) elfové: Vlasy všech běžných barev, často zlatě blonďaté a světle hnědé. Žijí v lesech ve stromových městech. Někteří mají snědší pokožku. Zlatí elfové tvoří jádro elfích šlechtických rodin a jsou nejmocnějšími elfy. Považují se za nositele elfí civilizace, kteří vědí, jak má vypadat elfí život. Jejich krása je chladná a vážná.
  • Měsíční (stříbrní, šedí) elfové: Bílé, stříbřité, někdy namodralé vlasy. Žijí v lesech a vysokých skalách. Jejich tváře mají pokožku bílou s nádechem do modra, oči jsou modré nebo zelené a mají zlaté zorničky. Mají rádi změny a potěšení a často mají tendence jednat podobně jako lidé, jsou li v jejich přítomnosti. Vidí budoucnost elfů tak, že elfové se nesmějí stavět stranou nebo proti jednání lidí, ale musí se naučit žít s nimi, aby nebyli sami vyhubeni. Stejně tak i ve své historii měsíční elfové zřídka budovali svá vlastní království, většinou se spolupodíleli na jejich vytvoření s jinými elfími rasami, většinou zlatými nebo lesními elfy.
  • Divocí (mědění, sylvánští) elfové: Hnědé, černé, občas blond nebo měděné vlasy, nejdelší uši, často rituálně potetované tváře. Žijí v hlubokých lesech nebo pralesech. Nevěří nikomu a hlavně ne lidem. Mají snědou pokožku, oči zelené, hnědé nebo ořechové. Jsou nejméně organizovaní ze všech elfů, ale občas žijí ve společenstvech jiných elfů. Jsou nedůvěřiví a málokdy navazují kontakt s kýmkoliv z neelfů, vyjma hraničářů a druidů. Také mají nejmenší smysl pro magii ze všech elfů a většinou používají hlavně druidskou magii, druidi mají mezi lesními elfy význačné postavení v jejich hierarchii.
  • Mořští (vodní) elfové: Bílé nebo zelené, vlnité vlasy. Žijí u mořského pobřeží. Často pokožka v různých odstínech zelené, modré a bílé. Oči i vlasy v barvách běžných u ostatních elfů a ruce a nohy s prsty spojenými nenápadnou blánou.
  • Ohniví (pouštní) elfové: Rusé vlasy, kočičí oči se zúženou zornicí. Žijí na pouštích a v teplých písčitých horách. Dokáží sehnat vodu všude. Jsou přátelské povahy, ale často naletí podvodníkům, protože jsou někdy až moc důvěřiví, neznalí úskoků.
  • Temní elfové: Černé vlasy, bílá pleť. Neutrální povahy, často spíše zlejší. Žijí v hlubokých lesech, skalách a horách, domovy si stavějí také na stromech. Zakládají si na své cti, takže sebemenší narážku tvrdě trestají. Jsou mnohem krutější než lidé, takže když dojde k bitce, změní se na krvavá jatka. Duší válečníci.
  • Drowové (noční elfové): Bílé a šedé vlasy, černá pleť. Žijí v podtemnu. Zarputile nenávidí ostatní elfy, kteří často končí jako jejich otroci. Špatně snášejí denní světlo.
Zlatý elfMěsíční elfDivoký elfMořský elf
Ohnivý elfTemný elfDrow
Tento článek budu postupně rozšiřovat bližšími popisy jednotlivých podras.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Jaká podrasa elfů se vám zdá nejzajímavější?

Zlatí 17.9% (10)
Měsíční 23.2% (13)
Divocí 16.1% (9)
Mořští 5.4% (3)
Ohnivý 10.7% (6)
Temní 16.1% (9)
Drowové 10.7% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama