Kchůůů! Vítejte na našem blogu. Zatím je v počátcích, takže žádné strachy, takhle málo toho tady vážně nebude. Heye.

Gnómové

11. května 2008 v 0:38 | Avis |  Rasy
-velikost: A
-věk:
  • konec dětství: 35
  • dospělost: 65
  • stáří (maximální běžný věk): 130-170
-základní charakteristika: Gnómové jsou malí skřítci, příbuzní trpaslíků, kteří pocházejí z jeskyní, odkud před mnoha lety odešli, protože je odtamtud vyhnali orkové a skřeti, ke kterým cítí hlubokou nenávist. Jsou nápadně menší a méně mohutní než jejich vzdálení bratranci. Tváře gnómů, bez ohledu na věk, jsou zbrázděny tisícemi vrásek, což připodobňuje gnómy k vyřezaným loutkám. Rovněž barva jejich pleti má odstín mnoha druhů dřeva (albíni jsou u nich považováni za potomky bohů). Mají velké oblé uši a jejich vlasy mohou mít nejrůznější barvu, od černé až po růžovou. Někteří je nosí do bláznivých účesů. Gnómové mají na svou velikost veliké hlavy. Jsou sice ošklivější než hobiti, ale za to jsou silnější a odolnější. Gnómové jsou přitahováni iluzemi a mají přirozenou snahu prozkoumat vše a zjistit, co je pod povrchem věcí. Většina gnómů se specializuje na jednu činnost, ve které vyniká. Mají často delší bradky. Jsou pyšní na to, že jsou méně zaoblení než trpaslíci. Tváře gnómů jsou pevětšinou roztažené do přátelského úsměvu a celá tato rasa působí uklidňujícím až komickým dojmem.
-chování, vláda, zvyky: Většina osad gnómů jsou malé maximálně s několika sty obyvatel, nicméně v malé vzdálenosti od sebe. Pro gnómy je důležitý jejich rodinný život a vzájemná pospolitost. Gnómové jsou vynikající řemeslníci, vynálezci, ale také jsou proslavení svými druhy alkoholu. S jídlem je to již horší, protože převážně rostlinná, silně solená a často pražená strava neodpovídá příliš lidským chuťovým buňkám. Gnómové nezaznamenávají žádnou historii, kromě té, co si pamatují nebo ji obsahují slovně předávané legendy. Na rozdíl od elfů je většinou nečekají století života a na rozdíl od trpaslíků neočekávají neustále blízký konec. Berou život tak, jak přichází. Často gnómové žijí v lidských městech nebo společně s trpaslíky. Vzhledem k jejich posedlosti vyvíjením nejrůznějších převratných technologií a budováním strojů, před kterými zůstává rozum stát, je s podivem, že si někteří gnomové našli čas na to, aby zachovávali rod.
-rodové zbraně: Házecí hvězdice.
-vlastnosti: Získávají bonus na inteligenci , ovšem mají postih na moudrost, mají přirozenou odolnost vůči magii a jedům a mohou videt ve tmě infraviděním.
-podrasy: U gnómů nejsou známy žádné podrasy, možná můžu zmínit hlubinné gnómy, ti se ale prakticky ničím od ostatních neliší (možná více sympatizují s trpaslíky).
Gnóm1
Gnóm2
Gnóm3
Tento článek budu postupně rozšiřovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jakou rasu (ze základních) máte nejraději?

Člověk 30.2% (58)
Trpaslík 9.4% (18)
Elf 46.4% (89)
Gnóm 3.6% (7)
Hobit 3.1% (6)
Ork 7.3% (14)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama