Kchůůů! Vítejte na našem blogu. Zatím je v počátcích, takže žádné strachy, takhle málo toho tady vážně nebude. Heye.

Hobiti (půlčíci)

11. května 2008 v 13:12 | Avis |  Rasy
-velikost: A
-věk:
  • konec dětství: 33
  • dospělost: 50
  • stáří (maximální běžný věk): 100
-základní charakteristika: Jsou o málo menší než gnómové. Mají kudrnaté husté vlasy a trošinku zašpičatělejší uši. Mají ochlupení na většině těla včetně hřbetů ruky a chodidel. Většina půlčíků si ale holí vousy. Kůži na chodidlech mají tvrdou, takže nepotřebují žádné boty-nenosí je. Podobají se malým dětem. Mnoho půlčíků má velmi hbité ruce. Žijí rádi izolovaně, aby měli svůj klid a pohodlí; dále proto, že jakási jejich lenost či snad touha vychutnávat si bezstarostný život je nijak neponouká k tomu, aby si vedli kroniky nebo jinak zaznamenávali svoji historii. Pokud se však vyskytne hobit, který si vede příklad deník, je sice považován za podivína, jeho deníkem se však rodina chlubí jako čímsi ojedinělým ještě několik pokolení. Dobromyslné tváře jsou charakteristickou vlastností hobití povahy. Malý národ nikdy nezasáhl do žádného válečného konfliktu, své problémy řeší povětšinou v hospodě u korbelu dobrého piva a v době nebezpečí je schopen utéci hluboko pod zem do svých nor a ukázat se, až když je nebezpečí zažehnáno. Dobrodruzi, kteří jsou tak říkajíc "z divokých vajec" a mají chuť či snad odvahu opustit rodnou osadu a pustit se do světa, prokazují však značnou výdrž, sveřepost a sílu. Jejich výborná znalost všeho, co lze sníst, jim dovoluje přežívat i v nejtěžších podmínkách. Nejtypičtější vlastností hobitů je jejich láska k dobrému jídlu. Kdokoliv zavítá mezi hobity, je bohatě pohoštěn nejrůznějšími pochutinami. Hobiti zdokonalili techniku výroby sýra, pečou až deset typů chleba a vaří stejný počet druhů piva. Na prosluněných svazích pěstují vinnou révu a tabák. Hobiti jsou požitkáři tělem i duší, milují dobrou zábavu, zpěv, oslavy. V jejich povaze není místo pro žárlivost a závist, ale často jsou nezměrně tvrdohlaví a hádaví. Nemají žádné magické schopnosti, pokud za magickou nepovažujete jejich dovednost mít stále dobrou náladu.
-chování, vláda, zvyky: Respektují své rodiny jako skupiny, od kterých se nesmí krást (ale nebyla řeč o půjčování) a mají silnou loajalitu ke svým přátelům, kterým za něco vděčí. Většinou neudělají nic špatného a neublíží, dokud jim také nebylo ublíženo. Mají ale silné tendence použít jakoukoliv výhodu, která se jim naskytne. Půlčíci také zbožňují peníze a cennosti, ale na rozdíl od trpaslíků a jejich starobylých pokladů je nehromadí, ale okamžitě používají. Milují poklidný život bez jediného vzrušení, nejlépe v jejich přízemních norách/domech. Celkově se hobití společenství často izoluje dále od ostatních, aby nebyli rušeni.
-rodové zbraně: Střelné zbraně jako lehká kuše. Dále také dýky.
-vlastnosti: Získávají bonus na obratnost ,ale postih na silu. Mají výborný sluch a díky výbornému citu v nohách umějí tiše chodit.
-podrasy:
  • Chluponozi: Jsou o trochu víc zarostlejší než ostatní a mají také ještě delší chodidla. Mají ostřeji řezanější rysy. Tato podrasa nejvíce vyvinula tichou chůzi, takže když chtějí, neslyší je ani jiný hobit.
  • Plavíni: Jak název napovídá, tito hobiti mají světlejší pleť, plavé či světlehnědé vlasy a zelené nebo modré oči. Mají jemnější rysy, někdy až skoro elfské. Právě plavíni jsou nejlepšími zemědělci a vinaři, možná díky trpělivosti, která jim pomáhá výborně pečovat o daný produkt.
  • Statové: Nejběžnější hobiti. Mají často tmavě hnedě a hnědé, vlnité vlasy. Někteří z nich jsou trošku dovádivější povahy, takže právě z jejich řad vzešla většina hobitů-dobrodruhů.
Chluponoh
Plavín
Stat

Tento článek budu postupně rozšiřovat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jaká podrasa hobita se vám zdá nejzajímavější?

Chluponozi 38.5% (5)
Plavíni 23.1% (3)
Statové 38.5% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama