Kchůůů! Vítejte na našem blogu. Zatím je v počátcích, takže žádné strachy, takhle málo toho tady vážně nebude. Heye.

Lidé

11. května 2008 v 15:59 | Avis |  Rasy
-velikost: B
-věk:
  • konec dětství: 11
  • dospělost: 16
  • stáří (maximální běžný věk): 80
-základní charakteristika: Jsou nejpočetnější a nejsilnější rasou. Zastoupení bezpočtem národů, všech možných velikostí a barev. Občas se blíží velikostí k půlčíkům, otužilostí k trpaslíkům a křehkostí k elfům, ale stále jsou to lidé. Barva kůže lidí se pohybuje od takřka mléčně průhledné po tmavě hnědou, podle původu a národnosti lidí. Nevyvinuly se žádné podrasy a všechny národy vykazují většinu společných znaků. Lidé jsou jedna z nejagresivnějších ras. Rychlostí rozmnožování se blíží skřetům, ale v bitvě se jedinci dají přirovnat k dovednosti trpaslíků. Snad neexistuje chvíle, kdy by na Faerunu nebojovali žádní lidé, z toho, či onoho důvodu, ale často i mezi sebou. Trpaslíci si myslí, že lidé mezi sebou neustále válčí, protože jejich životy jsou krátké a proto tedy bezvýznamné. Jsou nejspolečenšti a nejtolerantnější rasou, možná ještě s hobity. Lidé rovněž rozvinuli ideu peněz, původní nápad trpaslíků. Lidský druh má mluvený a psaný jazyk známý jako Obecná řeč, který je uznáván i mezi ne-lidmi jako forma běžného jazyka.
-chování, vláda, zvyky: Ačkoli se lidská společnost řídí většinou patriarchátem, i ženy mají právo na výsadní postavení - byť je cesta k němu strmější a náročnější. Postoje a názory lidského rodu jsou neutříděné a zahrnují veškerou škálu chování od obětavého až po ďábelské, se všemi odpovídajícími povoláními a společenskými posty. Každý národ či lidský stát může mýt úplně rozdílné vládní uspořádání. Často mají výsadní posatvení šlechtici. Jsou především potomci nejstarších bohatých rodin obchodníků a vládců měst. Podle většiny právních systémů mají šlechtici na rozdíl od obyčejných lidí právo vydržovat si armádu či ozbrojenou jednotku a to i uvnitř měst. Obyvatelé bez šlechtického stavu nesmějí zaměstnávat více než 16 vojáků ke své ochraně uvnitř hradeb měst. Šlechtici ale platí svým vládcům čtvrtletní daň 1% z majetku. Každá šlechtická rodina používá nějaký heraldický znak, kterým jsou označeni i vojáci a často i nižší služebníci.
-rodové zbraně: Podle konkrétní národnosti, ale často široké meče nebo jiné sečné a bodné zbraně.
-vlastnosti: Největší výhodou lidí je vytrvalost a potenciál. Žádná jiná rasa nedokáže tak rychle zvyšovat své schopnosti a dovednosti. Nemají postihy ani bonusy.
-podrasy: Lidé nemají přímo podrasy, dělí se spíš do národností podle různých znaků a místa. Tyto podrasy se mezi sebou volně mísí.
Článek ještě rozšířím bližším popisem těch nejčastějších "odrůd" lidí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama