Kchůůů! Vítejte na našem blogu. Zatím je v počátcích, takže žádné strachy, takhle málo toho tady vážně nebude. Heye.

Trpaslíci

10. května 2008 v 22:57 | Avis |  Rasy
-velikost: B
-věk:
  • konec dětství: 50
  • dospělost: 100
  • stáří (maximální běžný věk): 250
-základní charakteristika: Jsou malí podsadití, ale svalnatí lidé, kteří vypadají jako část země samé, čemuž odpovídá barva jejich pleti i vlasů. Od rudohnědé, do žulově šedé. Trpaslíci mají silnou nedůvěru k jiné magii, než je jejich magická sekera. Trpaslíci i trpaslice mají oboje vousy, i když některé trpaslice si je holí. Dlouhé vlasy a vousy jsou jejich pýchou a hodně si na nich (hlavněna vousech) zakládají. Žijí v horách nebo podzemních či kamenných městech. Jsou známí svým uměním v kutání nerostů, charakterističští svými rozměry a tvarem. Mají červené tváře.
-chování, vláda, zvyky: Trpaslíci jsou pevně spjati se svými kořeny a mají oddanost k rodině a svým vůdcům. Urození trpaslíci jsou dnes jen v malých počtech a o to více jsou váženi ostatními, bez ohledu na dlouhé spory mezi některými králi. Loajalita a vytrvalost jsou považovány za největší ctnosti trpaslíků a jsou běžné u každého z nich. Bývají tvrdohlaví a mlčenliví. Klany byly pro trpaslíky v dávných dobách vedením i zákonem. Dnes je jejich význam mnohem menší. V místech, kde se trpasličí populace smísila s lidskou, často nemají význam takřka žádný. Vůdci klanů jsou dnes často voleni, ale v minulosti to byla pozice dědičná, často se rodokmen klanového pána datoval mnoho generací zpět. Jen vůdci největších a nejsilnějších klanů se nechali nazývat králi, svrchovanými vůdci několika klanů nebo vládci velkého území. Každý klan má své starší, kteří plní funkci policie, soudců i zákonodárců zároveň. Starší klanu rozhodují o manželstvích a příjímání, či vylučování z klanu. Zdaleka ne všichni trpaslíci jsou členy klanů. Mnoho jich klany opustilo nebo se rozpadly po smíšení populace s lidmi. Menší skupiny trpaslíků se sdružují do bratrstev, skupin 20-50 trpaslíků, které plní funkci podobnou klanu.
-rodové zbraně: Většina trpaslíků vlastní sekyru či bojové kladivo, sekterými se naučili mistrovsky zacházet. Ke svým zbraním mají zvláštní přátelský vstah.
-vlastnosti: Mají bonus na odolnost ,ale postih na charisma. Mají přirozenou odolnost proti magii a jedům a jsou vybavení infraviděním, které jim umožňuje vidět ve tmě.
-podrasy:
  • Štítový (horký) trpaslík: Nejvíce rozšíření na severu. Nejběžnější trpaslíci, také nejvyšší. Vlasy a vousy všech běžných barev. Vousy si nechávají dorůst do úžasných délek, ale tak, aby jim nepřekáželi při práci či boji. Nejlepší v těžbě železné a jiné rudy. Většina pověstných zbraní vytvořená trpaslíky byla jejich práce.
  • Zlatý (vrchovinný)trpaslík: Převážně žijí na jihu. Jižní trpaslíci jsou velmi odlišní, od svých severských bratranců. Jsou hrdí, povýšení a velmi činorodí. Převažuje světlá barva vlasů a vousů. Také se stali mistři v opracování zlata a stříbra.
  • Divoký trpaslík: Mají nejčastěji rusé nebo hnědé vlasy a vousy, z kterých si často dělají zvláštní účesy. Často se nechávají tetovat. Mají prudkou, bojovnou povahu. Nevydrží moc dlouho na jednom místě, proto neustále cestují a nemají žádná pevná stanoviště.
  • Duergar (temný trpaslík): Žijí hluboko pod povrchem v Podtemnu. Trpaslíci z povrchu vidí duergary jako zatracené služebníky temných elfů. Trpaslíci s nimi neudržují žádné styky krom pravidelných půtek, kdykoliv se setkají. Duergaři nejsou nepřátelští, ale naučili se oplácet ostatním stejnou mincí.
Štítový trpaslík
Zlatý trpaslík
Divoký trpaslík
Duergar
Tento článek budu postupně rozšiřovat bližšími popisy jednotlivých podras.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jaká podrasa trpaslíka se vám zdá nejzajímavější?

Štítový 59.1% (13)
Zlatý 13.6% (3)
Divoký 9.1% (2)
Duegar 18.2% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama